O mnie

Witaj na Diecie Sportowca!

Nazywam się Dorota Traczyk,

jestem wiecznie uczącym się czegoś i szukającym prawdy dietetykiem oraz dietetykiem sportowym z tytułem magistra.

Dietetyka dla mnie to zarówno odżywianie organizmu naturalnym pokarmem, jak i dbaniem o to, co nas otacza. Uważam, że tylko całościowe podejście do zdrowia jest w stanie na nie wpłynąć.

Żadna dieta, bez szczerej chęci zdrowia i szanowania swojego ciała nie da długotrwałych wyników w sporcie i regeneracji. Jeśli będziemy szanować swoje ciało i ducha – odwdzięczy nam się w mgnieniu oka!

Zarówno dietetyka jak i sport są mi bliskie od parunastu lat. Nie uznaję zamykania się na jeden czy dwa poglądy w drodze do optymalnego sposobu żywienia i życia (a każdy jest przecież różny!).

Zakochałam się kolarstwie szosowym, chociaż moją pierwszą miłością z dzieciństwa było pływanie w płetwie mono, a później – lata biegania długodystansowego.

Przede wszystkim jestem jednak wielbicielką gór, spokoju i dobrego, pozytywnego nastawienia do świata. Przeszłam pieszo samotnie całą Hiszpanię w ciągu miesiąca, a raz na rok wracam w Tatry.

Prowadzę własną działalność, w ramach której chcę pomagać sportowcom, ale pragnę pomagać także osobom chcącym uregulować masę ciała, objawy chorobowe, a także zaburzenia odżywiania.

Jestem magistrem dietetyki. Posiadam uprawnienia jako certyfikowany Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalizacji Fitness oraz jako Edukator w Cukrzycy. Rozwijam się i szkole jako Dietetyk sportowy łącząc to z wiedzą dotyczącą danych jednostek chorobowych i dietetyki klinicznej.
Należę także do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

 


3 thoughts on “O mnie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *