Twoja Dieta

Jako dietetyk zajmuję się układaniem profesjonalnych i zindywidualizowanych planów dietetycznych – zarówno dla osób aktywnych i sportowców, jak i dla osób które potrzebują mobilizacji lub wsparcia, także w związku z nietolerancjami / alergiami pokarmowymi i zaburzeniami odżywiania.

Jeśli potrzebujesz mojej pomocy w zakresie diety i zdrowia – zapoznaj się z poniższymi zasadami, cennikiem i napisz do mnie. :)


Czym jest dieta?

Dieta to nie tylko to co jemy – dieta to sposób w jaki ODŻYWIAMY organizm – dostarczając mu makroskładników takich jak białka, tłuszcze i węglowodany oraz mikroskładników – witamin i soli mineralnych.

Dieta to nawyki, to prawidłowe wybieranie produktów, które zawierają substancje odżywcze niezbędne dla zdrowia – zarówno dla równowagi hormonalnej, kwasowo-zasadowej, energetycznej, wodno-elektrolitowej – dla homeostazy, która zapewnia nam odpowiednie pokłady energii, zdolność prawidłowego przyswajania i regeneracji po wymaganiach psychicznych (nauka, stres, pęd codzienności) i fizycznych związanych z aktywnością fizyczną – podstawową, rekreacyjną i uprawianą wyczynowo.

Moją misją jest uświadamianie wszystkich osób o tym, że dieta MA znaczenie większe, niż mogłoby się wydawać – nie tylko nadmierna ilość tkanki tłuszczowej czy niedobory witamin świadczą o zaburzeniach – to właśnie nieprawidłowa dieta prowadzi do występowania większości chorób, spadków energii czy objawów psychicznych. Często nie spodziewamy się, że dieta ma wpływ na psychikę, skórę czy inne organy, a to ona jest czynnikiem nr jeden, na który należy zwrócić uwagę.

W diecie sportowców szczególnie duże znaczenie ma prawidłowe odżywianie – odpowiednie bilansowanie makroskładników, zapewnienie podaży mikroelementów i periodyzacja diety. Przywiązanie uwagi do właściwej regeneracji przyczynia się do poprawy wytrzymałości i wyników sportowych nie tylko poprzez wzmocnienie siły i wytrzymałości mięśni, ale także poprzez oddziaływanie na psychikę – tak ważną w każdym sporcie.

ODŻYWIANIE organizmu jest niezbędne – aby mogło być poprawne, potrzeba właściwych, sprawnych mechanizmów, które zapewniają nam poprawne wchłanianie substancji, które przyjmujemy z pokarmem – te z kolei nie mogą być wyparte przez substancje antyodżywcze czy szkodliwe spożywane z innym pokarmem.

Wróćmy do natury i spożywania tego jedzenia, które jest przeznaczone dla Ciebie i mnie – na tyle, na ile się da, podejmując mądre i świadome decyzje każdego dnia!

Zasady współpracy

1. Przed wysłaniem maila z pytaniami dotyczącymi współpracy dietetycznej należy zapoznać się z regulaminem.

2. Cennik ogólny znajdziesz tutaj (plik do pobrania)

Zawodowcy i zespoły / drużyny sportowe, specjalne wymagania nie określone w cenniku, edukacja żywieniowa – wycena indywidualna

3. W pierwszym mailu wystarczy wyrazić chęć współpracy – całą historię / problem dietetyczny uwzględniać będzie kolejno ankieta żywieniowa, stąd nie potrzebne jest opisywanie jej na początku.

4. Współpraca zaczyna się od szczegółowego wypełnienia wysłanej przeze mnie ankiety żywieniowej. Po jej odesłaniu, razem z wpłatą, przygotowuję plan żywieniowy w okresie, o którym poinformuję na początku.

5. Zawodowcy i drużyny sportowe mają status priorytetowy.

6. W przypadku układania jadłospisów – są to jadłospisy na 2 tygodnie, podczas których wprowadzić mogę jedną korektę po tygodniu (w cenie) oraz odpowiedzieć na kolejnego maila po 2 tygodniach współpracy, stąd istotne jest rzetelne przygotowanie się do konsultacji.

7. Płatność odbywa się przed otrzymaniem jadłospisu. Informacje i dane dotyczące wystawienia faktury VAT proszę dołączyć do ankiety żywieniowej.

 

 


1 thought on “Twoja Dieta”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *